Popkovice - Vysoké Chvojno   1:1

Branka: Pětioký
Diváků: 30
Sestava: Michalec – Jirák(C) – Malý, Trnka, Flégl – Horák, M.Kvapil, J.Kvapil, Muller – Šponar( Kropáček), Pětioký(P.Komárek)
V nedělním utkání na hřišti Popkovic, které stejně jako Chvojno sestoupily ze III.třídy, naši borci potřetí v řadě remizovali, ovšem jeden bod je po průběhu zápasu pro Izákovy chlapce jednoznačně málo. V základní sestavě se ve středu zálohy díky absencím M.Komárka a Broučka objevila bratrská dvojice Kvapilových a oba svým důrazem a rychlostí činili soupeři velké starosti. Hned v úvodu se dral do velké šance po pěkné přihrávce M.Kvapila Pětioký, ale domácí gólman stihl včasným vyběhnutím situaci vyřešit. Po pěti minutách se pak málem Chvojno poprvé radovalo. Na Šponarův pěkný centr si naběhl Horák a hlavou orazítkoval břevno popkovické svatyně. I nadále mělo Chvojno výraznou územní převahu, domácí kromě několika nedotažených brejků zahrozili pouze jedinkrát, jenže po hříchu jim tato příležitost stačila. Flégl nedokázal ustrážit agilního popkovického útočníka, který se okolo něj obtočil a z malého vápna nedal Michalcovi pražádnou šanci. Nᚠgólman jinak neměl v první půli co na práci s výjimkou jedné hlavičky zcela volného soupeře po rohovém kopu, jež ale mířila přesně doprostřed branky. O to více mohlo Chvojenské mrzet, že si tak lacino nechali vstřelit branku. Hosté pak sevřeli Popkovice do nevídaných kleští a domácí se vzmohli pouze na obranné odkopy, jenže veškerá ofenzivní snaha Chvojna, již už sledovalo i několik Rowdies, kteří dorazili se zpožděním v průběhu první půle, končila na hranici velkého vápna. Hráčům v modrých dresech chyběla finální přihrávka a určitě i větší kreativita a důraz před soupeřovou bránou. Žalostný byl i pohled na exekuci našich standartních situací, při níž se bez úspěchu prostřídali Muller, Šponar, Trnka a Horák. Velkou šanci ještě do přestávky spálil posledně jmenovaný, jenž z otočky z pěti metrů přestřelil. První poločas s vypětím všech sil domácí ubránili, po změně stran však přišel na hřiště Kropáček a konečně rozhýbal topornou chvojenskou útočnou vozbu. Nejprve si stylem sobě vlastním pohrál s popkovickou defenzivou, vyškolil hned dva bránící hráče, poté si položil gólmana, jenže z těžkého úhlu už jen nastřelil levou tyč. O pár minut později však Kropáček našel ve vápně úplně volného Pětiokého a jeho volej konečně znamenal vyrovnání. Chvojno pokračovalo v útočných aktivitách, zdálky dvakrát pálil Malý, slibnou možnost měl opět i Horák, ovšem střeleckou nemohoucnost nakonec hosté, za něž se poprvé představila i nová ofenzivní posila Petr Komárek, neprotrhli. Nakonec jsme mohli být rádi, že v poslední minutě sudí nenařídil penaltu po zákroku Jardy Jiráka. Pískat totiž v Popkovicích Ludvík Sponnerů, tak nebylo co řešit....Chvojno bohužel potřetí v řadě nedokázalo naplno bodovat a jediná vítězství zatím získalo jen se soupeři z chvostu tabulky. Přitom se po remíze Sezemic a AFK SKP nabízela výtečná příležitost dotáhnout se na čelo tabulky. Poslední možnost, jak neztratit kontakt s předními příčkami, tak budou mít naši borci příští týden, kdy povinnost velí porazit lídra tabulky z Mikulovic. Že to nebude jednoduchá záležitost, o tom asi není třeba polemizovat, Chvojno se však o to musí pokusit a budu potřebovat podporu každého z Vás. Přijďte proto červenobílé podpořit v posledním domácím duelu roku příští sobotu od 14:00...